Aliantele GDN
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Discutii despre T4

+7
ODISEU
vandm
meme_cocutza
doka_gdn
comisaru
TheJackal
Lord Dark
11 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Discutii  despre T4 Empty Discutii despre T4

Mesaj  Lord Dark Mier 16 Feb - 12:24

Cine doreste sa se acomodeze cu versiunea T4 , e bine de stiut ca astazi a inceput un server , mai exact com 9 , unde va puteti acomoda si antrena pentru S4 ce o sa inceapa. Si eu mi-am facut acum cont si pana la urma pare destul de interesant . Se pare ca modificari importante , in afara de functiile eroului nu sunt .

http://ts9.travian.com - asta e linkul pentru a ajunge mai repede acolo.



Ultima editare efectuata de catre Lord Dark in Lun 7 Mar - 12:38, editata de 1 ori
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Joi 17 Feb - 23:36

Cea mai faina chestie la erou imi pare cea cu resursele. Ai nevoie sa faci un upgrade si esti pe minus la crop??? No problem, bagi crop la erou. Ai nevoie de ceva lemn/lut/fier??? Il lasi cateva ore sa produca doar asta.
Inca nu am inteles ce este cu aventurile eroului... si nici cu itemurile pe care le poti vinde/cumpara. Dar mai am timp:)
Sau, daca imi poate explica cineva...
Multumesc
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Vin 18 Feb - 2:11

Cam intarziati cei cu getter tools.... ts9 nu este in lista... Nu inca:)
Apropo, cine este pe ts9 si ce nick are???? Sunt doar curios:)
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Lord Dark Vin 18 Feb - 8:25

eu cu Lord Dark , dar sterg dupa ce incepe aici
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  TheJackal Vin 18 Feb - 11:15

E misto si chestia cu item-urile eroului, ca sa numai spun de aventuri.... datorita aventurilor mie nici nu imi expirase protectia de incepator si aveam 100 de scutieri cu vro 5 fulgeri
TheJackal
TheJackal
Scutier
Scutier

Mesaje : 39
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/01/2011
Varsta : 36

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Lord Dark Vin 18 Feb - 11:18

eu din aventuri mi-am adus niste lighioane pe sat sa ma apere ...maine se iese din protectie si sunt curios ce se intampla
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  comisaru Vin 18 Feb - 17:39

si eu cu comisaru...dar am facut rost doar de 3 legionari......Smile
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Vin 18 Feb - 17:49

TheJackal a scris:E misto si chestia cu item-urile eroului, ca sa numai spun de aventuri.... datorita aventurilor mie nici nu imi expirase protectia de incepator si aveam 100 de scutieri cu vro 5 fulgeri

Dupa cate aventuri ai ajuns la 100 scutieri ?
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Vin 18 Feb - 20:02

3 trupe se dau la aventura aia indiferent de rasa.Tests4 sunt eu,cine vrea sa vada T4 si nu are cont 1234 e pass
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Sam 19 Feb - 0:42

Daca faci click dreapta pe o vale pustie ai 2 optiuni... Mark field ca player sau ca ally. Imi poate spune cineva cum merge treaba asta?
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Lord Dark Sam 19 Feb - 8:53

Eu unul nu stiu , dar e clar ca sunt multe necunoscute . Cel mai curios sunt daca va merge gettertoolsul pe T4 , altfel risc sa pierd una din responsabilitatile mele pe viitorul server Very Happy .

Nu stiu daca am inteles bine sau nu , dar se pare ca vor fi un numar restrans de aliante pe care le poti afisa la descriere ca facand parte din confederatii . Daca e adevarat , ori vor fi facute aliante in mod "tacit" fara a fi afisate la descriere (asta e posibil sa duca si la un mic haos , deoarece aliante mici de ferme , aliante nerecunsocute sa se imbrace in "tricouri" GDN pentru a nu fi atacate) , ori nu vor mai fi asa multe ally care sa faca parte din confederatii ceea ce e posibil sa fie un plus pentru desfasurarea jocului.

Desi la inceput , nu mi-a placut versiunea T4 , a inceput sa-mi placa ...tot timpul ai ceva de facut . Inca nu m-am hotarat cu ce rasa sa joc , acum barbarii nemaiavand asa mare avantaj la inceputul jocului , ma refer la jefuit ...ca nu mai fura din beciuri decat daca e si eroul prezent. Si plus de asta ...nici nu mai poti da sute de atacuri cu cate 2-3 maciucari , acum fermele avand in sat si erou si zid

iata si primul atac asupra mea in versiunea T4 tongue

[img]Discutii  despre T4 Atac_t11[/img]
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Sam 19 Feb - 16:16

TheJackal a scris:E misto si chestia cu item-urile eroului, ca sa numai spun de aventuri.... datorita aventurilor mie nici nu imi expirase protectia de incepator si aveam 100 de scutieri cu vro 5 fulgeri

Foarte interesante item-urile. In urma unei aventuri m-am intors cu "Book of Wisdom ".
Folosind acest item am rearanjat punctele la atribute:

-astfel plasand 7 puncte la resurse , am o productie a eroului de 21 unitati/h la fiecare resursa, sau 70 individuala;
- un mic dezavantaj o sa il am la urmatoarele aventuri ale eroului din cauza Fighting strength-ului.

Vom vedea.....

avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  doka_gdn Sam 19 Feb - 21:30


- In travian 4 s-a schimbat complet grafica . Au aparut noi iconite si imagini.

- Noua interfatza pt user :

Apare username-ul si rasa si daca dai click pe user iti poti accesa profilul .
Apare numele aliantei – si cu un click te duci la pagina cu ea .
Apare o icoana care reprezinta alianta in care esti si pe care daca dai click te duce direct la forumul aliantei .
In lista de sate apare cate o icoana in fatza fiecarui sat daca acesta e atacat .
Daca dai dublu click pe semnul cu numele satului il poti skimba direct de acolo .
Ti se arata nr de mesaje, rapoarte necitite .
Licitatiile pot fi accesate direct .
Eroul poate fi accesat direct {de la poza lui } .

- Eroul :

Abilitatile eroului in functie de rasa :
Roman : skill-ul “strength” {fortza } creste cu 100 pct in loc de 80 ca la celelalte rase
Dac : +5 la viteza cand e pe cal
Barbar : trupele care sunt cu eroul jefuiesc si 20% din capacitatea beciurilor {adica , cum jefuiau pana acum barbarii chiar si fara erou }
Item-urile eroului :
Sunt de 2 feluri : armura / arma si echipament
Armura / arma : vor fi 35 de modele . Fiecare model va avea 3 nivele de calitate. Cu cat e calitatea mai mare cu atat va fi mai mare si bonusul oferit . Nu se pot imbunatati dar se pot gasi si comercializa item-uri de toate nivelele .
Echipamentul :
Eroul poate folosi doar cate 1 item de echipament . Aceste item-uri pot fi tinute in inventar {vor folosi doar un slot din inventar pt fiecare categorie , indiferent de nr lor : ex : 10 custi ocupa 1 singur slot } . Item-urile de echipament vor fi mai usor de gasit decat cele de armura / arma . Dupa folosirea sa , item-ul de echipament va disparea {adica sunt de unica folosinta } – de cal nu scrie nimic , deci ramane de vazut
Aventurile :
Poti trimite eroul in aventuri . Fie de la erou – aventuri , fie de pe harta .
Intr-o aventura eroul poate gasi : nimic {dar totusi va pierde din viatza , si va primi experienta } , armura / arma , echipament , silver {argint} , resurse , trupe .
Look-ul eroului :
Se poate edita look-ul eroului destul de detaliat , fie la creearea contului fie dand click pe el , si apoi la “appearance”{infatisare}.
Diverse :
Experienta necesara pt fiecare nivel a fost redusa la jumatate .
Eroul e disponibil de la inceputul jocului .
A fost introdus skill-ul de resurse al eroului {creste productia }
Nu mai exista regenerarea.
Puterea de atac si de aparare au fost comasate in strength {fortza }

- Licitatii :
Puteti vinde si cumpara item-uri la licitatii . Ca sa poti licita ai nevoie de argint {argint pe care il poti procura din : aventuri , de la taskmaster {ala cu misiunile } , din vanzari de item-uri , sau din cumpararea a 100 de argint cu 1 gold }

- Harta :
Harta a fost complet skimbata si are un nou design .
Poti nota jucatori , aliante si locuri de pe harta .
Rapoartele din imprejurimi pot fi vazute .
Pt o vizualizare mai buna ,exista si un minimap .
Sunt 4 nivele de zoom .

- Rapoarte si mesaje :
Rapoarte din imprejurimi :
Primesti un mic rezumat la ceea ce s-a intamplat in apropierea satului tau . Nu vor fi detalii doar informatii . Se updateaza doar pe o raza de 15 patratele.
Rapoartele de spionaj :
Daca spionajul pe resurse intra atunci se vede si capacitatea beciului , si daca intra cel pe fortificatii se va vedea si nivelul adunarii .
Rapoartele de skimburi :
Se va arata : vanzatorul , cumparatorul si alianta .
Rapoartele de atac :
Poti trimite atacul/raid-ul din nou dand click pe iconita care apare la raport cand il deschizi. vor fi completate automat coordonatele satului si trupele cu care ai dat data trecuta.
Poti trimite atacul/raid-ul din nou dand click pe iconita care apare la raport chiar si din lista de rapoarte . vor fi completate automat coordonatele satului si trupele cu care ai dat data trecuta.
Diverse :
Poti sa te plimbi prin rapoarte cu functia anterior si urmator .
Poti sa muti un raport la arhiva direct de la pagina cu raportul .
Poti sa stergi raportul de la pagina lui .
Poti sa setezi numarul de rapoarte care sa apara pe pagina {maxim 99}
Poti sa setezi sa acorzi acces altui jucator sa iti vada rapoartele {nu stiu de unde }
Daca sitterul iti da mesaj , iti va aparea inainte de numele lui si faptul ca iti e sitter .

- Schimbari la gold club si plus :
Nu mai exista retragerea instanta a trupelor .
Daca ai gold club , nu mai platesti pt eschiva {e nelimitata si gratuita } dar e doar pt capitala .
Rutele de transport sunt gratuite
Poti edita satul care primeste resurse in ruta .
Sortarea mesajelor si rapoartelor dupa data e disponibila pt toti jucatorii.
Optiunea de a nu primi rapoartele de comert intre satele proprii sau cu ceilalti e disponibila pt toti .
Contul plus nu mai are intarzierea de 60 sec intre cladiri .

- Cladirile schimbate
Armurierul si fieraria :
se transforma intr-o singura cladire : “smithy” {fierarie} . Se vor upgrada atat defensiv cat si ofensiv toate trupele .Pt a putea fi construita e nevoie de primarie la 3 si academie la 1 .
Arhitectul :
Nu mai e nevoie de palat la 3
Primaria :
Se poate seta demolarea completa a unei cladiri cand primaria e la 10 sau mai mult .
Adunarea :
Vor fi colorate casetele :
Rosu : atac sau raid care vine
Verde : intariri sau trupe care se intorc
Galben : trupe care se duc
Mov : orice trupe care vin spre oazele satului respectiv
In afara de numele satului catre care trimiti trupe ii vei vedea si coordonatele.
Daca numarul trupelor trimise in atac / raid e mai mic decat nivelul adunarii celui atacat , acesta va vedea cu ce tip de unitati se vine .
Daca ataci pe cineva aliat sau cu pna , vei primi un msg de atentionare .
Lista de ferme si statisticile raidurilor vor avea un nou design .
La atacurile cu catapulte vei putea vedea de la adunare si pe ce ai pus tinta .
Arena :
Trupele se vor misca mai repede de la distanta de 20 patratele {pana acum era 30 }
Resedinta eroului :
Vei putea vedea toate oazele pe care le poti cuceri din satul respectiv
Vei putea vedea bonusurile oferite de fiecare oaza
Vei putea vedea proprietarii oazelor respective .
Eroul poate fi controlat din orice resedinta chiar daca a fost construita dupa ce el a ajuns in sat .
Temnita :
Costurile pt nivel 1 :
80 lemn
120 lut
70 fier
90 hrana
Costurile pt o celula :
35 lemn plus restul care mai erau
Daca trupele sunt eliberate in urma unui atac , 25% mor .
Daca trupele sunt eliberate in urma unui atac nu se mai regenereaza nici o celula .
Zidurile :
Primesc inca un bonus defensiv propriu {cum are vila } :
Romani – 10 pct pe nivel
Daci – 8 pct pe nivel
Barbari – 6 pct pe nivel
Targul :
O sa poti vedea procentul pe tipul de resurse tranzactionate in ultimele ore . Vei putea vedea alianta {sau tribul , nu mi-e clar } care ofera resursele . Tipurile de oferte vor fi colorate astfel :
1-1 sau mai bun : verde
1-1 spre 1-1,5 : galben
Peste 1-1,5 : rosu

- Satele natare independente :
Satele natare independente nu apar pe harta din start in skimb vor aparea peste tot in timp pe harta . Vor fi ca niste sate normale in ceea ce priveste productia , vor construi si vor face trupe . Pot fi cucerite sau atacate .

- Diverse :
Nu mai exista bonusul de 20% la jafuri la barbari

Toate satele de ww vor fi pe harta de la inceputul jocului .

Spre deosebire de satele de ww, satele de natari cu artefacte apar in mod normal dupa cateva luni de joc .

Daca fondezi in zona gri din jurul natarilor , acestia te vor ataca cu cateva valuri de catas pt a iti distruge satul . Daca rezisti atacurilor , nu vor mai urma altele . Satele din acea zona gri , nu vor produce puncte de cultura .
Vor fi unele modificari la misiuni .

Colonistii vor costa cu 20% mai putin .

Fiecare alianta va putea face doar 3 aliante si 3 pna-uri .

Drepturile la lideri pot fi acordate de pe o singura pagina .

Se pot vedea si stirile mai vechi . De asemenea s-au introdus si stiri noi .

A aparut o noua moneda : argintul . Ai nevoie de el pt a putea participa la licitatii . Cursul de skimb e : 200 argint = 1 gold , 1 gold = 100 argint .

Daca un sitter posteaza ceva pe forum , va aparea si faptul ca e sitterul tau la semnatura lui .

Nu va mai exista restrictia de atacuri bazata pe nivelul adunarii .


Aveti mai sus o traducere a ceea ce am gasit ca si noutati pe t4 noi , D&S . Daca mai aveti completari , nelamuriri , va rugam sa le postati.









doka_gdn
doka_gdn
Calaret fulger
Calaret fulger

Mesaje : 123
Reputatie : 22
Data de inscriere : 28/11/2010

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  TheJackal Dum 20 Feb - 12:08

alThor a scris:
TheJackal a scris:E misto si chestia cu item-urile eroului, ca sa numai spun de aventuri.... datorita aventurilor mie nici nu imi expirase protectia de incepator si aveam 100 de scutieri cu vro 5 fulgeri

Dupa cate aventuri ai ajuns la 100 scutieri ?


vro 12, dar nu i-am gasit pe toti in aventuri. Multi i-am facut cu resurse din aventuri, si etc...
TheJackal
TheJackal
Scutier
Scutier

Mesaje : 39
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/01/2011
Varsta : 36

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  meme_cocutza Lun 21 Feb - 1:25

Din cate se pare pe versiunea T4 nu vor fi limitate aliantele asa cum se zicea initial , vor ramane ca si pana acum .
meme_cocutza
meme_cocutza
Calaret fulger
Calaret fulger

Mesaje : 136
Reputatie : 10
Data de inscriere : 19/12/2010

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  vandm Lun 28 Feb - 15:54

de ce nu se poate vedea?daca e doar pentru administratori punetil pe ascuns sa nu se mai vada
avatar
vandm

Mesaje : 10
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/02/2011

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Lord Dark Lun 28 Feb - 16:01

vandm a scris:de ce nu se poate vedea?daca e doar pentru administratori punetil pe ascuns sa nu se mai vada

la ce te referi ca nu se vede?
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  vandm Lun 28 Feb - 16:56

da acum se vede ca imi aparea :acest forum se poatea vedea doar de administratori: scris cu rosu si atat
acum e ok Very Happy
avatar
vandm

Mesaje : 10
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/02/2011

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Mar 1 Mar - 10:34

Cei care nu ati jucat cu T4 inca va spun din propria experienta sa nu faceti prostia sa jucati cu barbarii pierdeti timpul degeaba , deoarece bonusul de jac de 20% este valabil doar cand ataci cu Eroul . Zidurile sau imbunatatit cu 20% in asa fel ca ferma are zid de level 4 iti va ucide 1 trupa pe langa aceasta teminta la daci iti va ucide de acuma incolo 1 sfert din trupele care au fost capturate in momentul in care le vei elibera .

Concluzie vrei sa farmezi ai aur joaca cu Romani , nu vrei sa joci cu Aur atunci Dacii sunt ideal cat despre barbari imi pare rau bagatii la Recycle Bin .
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Lord Dark Mar 1 Mar - 10:38

sper sa te inseli ..ca eu tot cu barbarii m-am inregistrat Smile
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  TheJackal Mar 1 Mar - 15:38

Ieeei... dacii rullz Very Happy

Oricum, tot cu barbarii vei avea cea mai rapida dezvoltare la inceput, asa ca .... doar le-a mai ras un pic din avantaj

Temnita... nu stiu cat ajuta, personal evit sa o folosesc
TheJackal
TheJackal
Scutier
Scutier

Mesaje : 39
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/01/2011
Varsta : 36

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Vin 4 Mar - 17:36

Temnita iti ucide 30% din trupe cand vrei sa iti eliberezi trupele..deci daca ai 100 trupe presupun ca ramai cu 70 30 moarte...
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty varianta T4

Mesaj  ODISEU Dum 6 Mar - 14:13

Am o oarecare experienta in varinata T4, pentru ca joc pe closed beta, serverul experimental, cit si pe com10, asa ca, daca cineva are nevoie de lamuriri, nu ezitati, va stau la dispozitie!
ODISEU
ODISEU
Scutier
Scutier

Mesaje : 23
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/03/2011

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  cataramix Dum 6 Mar - 18:18

salut,

se poate sa ai 2 eroi in acelasi timp pe versiunea T4?
cum poate creste regenarrea eroului? sa fie mai mult de 10% pe zi?
cataramix
cataramix
Scutier
Scutier

Mesaje : 21
Reputatie : 3
Data de inscriere : 14/02/2011
Varsta : 36
Localizare Localizare : Cluj - Napoca

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  usturoi Dum 6 Mar - 18:59

Are vreo importanta daca trimiti eroul in aventura insotit de trupe ?


Care-i spilu cu licitatiile ?
adica mai exact cum poti cumpara un obiect ?

usturoi
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 345
Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 62

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Lord Dark Dum 6 Mar - 19:15

acum nu ti-as recomanda sa cumperi ...ca toata lumea are arginti si liciteaza in nestire ..trebuie doar sa te gandesti ca poti cumpara 1 gold cu 200 silver ca sa cuantifici exact cat licitezi.
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  ODISEU Dum 6 Mar - 19:22

nu poti avea 2 eroi....mie mi s-a intimplat pe beta sa am chiar 3, dar era un bug...
ODISEU
ODISEU
Scutier
Scutier

Mesaje : 23
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/03/2011

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  ODISEU Dum 6 Mar - 19:24

n-are nici un rost sa trimiti trupe in aventuri, nu ajuta la nimic! in schimb atentie, mai ales la inceput, la aventurile mortale! nu trimite eroul daca are sub 35-40%
ODISEU
ODISEU
Scutier
Scutier

Mesaje : 23
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/03/2011

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  ODISEU Dum 6 Mar - 19:28

app de achizitii...din cite am vazut, acum la inceput preturile sint mai mici, eventual incearca sa si vinzi ce nu-ti aduce un folos imediat, ca sa poti face rost de arginti; stiu jucatori pe beta care au facut o gramada de aur tranzactionind tot timpul, influentind chiar nivelul pietei...dar unul din ei era la o scoala de agenti bursieri! Shocked
ODISEU
ODISEU
Scutier
Scutier

Mesaje : 23
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/03/2011

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Dum 6 Mar - 21:02

ODISEU a scris:n-are nici un rost sa trimiti trupe in aventuri, nu ajuta la nimic! in schimb atentie, mai ales la inceput, la aventurile mortale! nu trimite eroul daca are sub 35-40%

Parere personala.... Daca eroul are 35-40% il trimit in aventura... stiu ca moare, dar "invierea" lui nu dureaza decat 2 ore... OK, si cateva sute de resurse... dar nu exagerat... Dupa care va avea 100%... Daca astepti regenerare 10%/zi... mai stai 3-4 zile pana sa-ti permiti sa-l trimiti intr-o aventura "hard"
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Dum 6 Mar - 21:09

ODISEU a scris:app de achizitii...din cite am vazut, acum la inceput preturile sint mai mici, eventual incearca sa si vinzi ce nu-ti aduce un folos imediat, ca sa poti face rost de arginti; stiu jucatori pe beta care au facut o gramada de aur tranzactionind tot timpul, influentind chiar nivelul pietei...dar unul din ei era la o scoala de agenti bursieri! Shocked

Ai dreptate... De exemplu o cusca de 6 mai bine o vinzi decat sa o folosesti... La vanzare poti obtine 4-5k silver (20-25 gold)... Daca aduci 6 animale... poti ucide eventual 3-4 maciucari... dar daca atacatorul vine cu cateva zeci... nu mai conteaza...
Pe com9 am vandut 33 Scroll cu 21k... Asta-i lumea, asta-i licitatia.... Nu credeam ca voi obtine mai mult de 1k silver....

avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  usturoi Dum 6 Mar - 23:33

Intrebarea cu licitatia era mai mult in sens tehnic, cum functioneaza
usturoi
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 345
Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 62

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Licitatii

Mesaj  Vizitato Lun 7 Mar - 8:46

Fratilor, cum pot sa particip la licitatii? De fiecare data in care supralicitez imi apare un mesaj cu rosu ca sunt suprasolicitat Smile))!!
Si la suma cea mai mare, chiar daca e licitata de mine atunci, apare altcineva. Si asta se intampla ori de cate ori incerc sa licitez!
Are cineva vreo idee? Mersi[left]
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  mytusin Lun 7 Mar - 10:51

Trebuie sa licitezi inainte sa se incheie licitatia cu cateva secunde si acolo vezi care este cea mai mare suma licitata, asa poti pune peste cel care a licitat o suma mai mare...trebuie sa vezi si cati liciteaza pentru treaba aia si in functie de asta maresti si tu suma:
mytusin
mytusin
Calaret fulger
Calaret fulger

Mesaje : 130
Reputatie : 5
Data de inscriere : 22/12/2010
Varsta : 52

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  usturoi Lun 7 Mar - 11:44

Din mesaje, rezuta ca suma aia nu e ce mai mare

usturoi
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 345
Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 62

Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Lun 7 Mar - 12:15

daca chiar vrei sa cumperi ceva,pui la licitatie argintul (valoarea maxima pe care ai vrea sa o dai) si apoi ai posibilitatea de a schimba in valoarea mai mare imediat urmatoare
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Mar 8 Mar - 11:20

Nu ati inteles!
Fiecare liciteaza o anumita suma maxima pt itemul respectiv. Daca eu pun 100 argint pe ceva, si vine playerul 2 si pune 150, licitatia este fixata la 101, deci daca nimeni nu mai liciteaza, playerul 2 va plati 101 argint pe itemul respectiv. Siva ramane cu 49 arginti in cont.
Dar daca vine playerul 3 si liciteaza 125, lui ii va aparea, ca si tie, ca este supralicitat, si daca va incerca 140 de pilda, iar va primi ca este supralicitat. El va primi mesaj ca a intrat in licitatie cu suma ce amai mare doar daca liciteaza cel putin 151, adica mai mult ca playerul 2.
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Vizitato Mar 8 Mar - 11:26

Intrebare:

La targ, in coltul dreptunghiului cu numele/coordonatele satului in care vrei sa trimiti negustorii este un mic patrat unde poti face check/uncheck. La ce serveste???

Multumesc
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii  despre T4 Empty Re: Discutii despre T4

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum