Aliantele GDN
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cad ww-urile EST

5 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Vizitato Dum 18 Noi - 22:13

Daca si cu parca...deja deviem prea mult de la subiect si de amenintarile de doi bani ale tale sunt satul,un an intreg nu ai dat un raid de frica ,te-am rupt la kido,sau v-am rupt asa ca ciocul mic si viteza mare.Go go go Pulp.
Pace
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  . Dum 18 Noi - 19:39

Deci logic vorbind, dupa 8 luni de joc, am raspuns unei provocari de la kido. Nu crezi ca e un argument cam subtire, care sa iti sustina teza, ca eu as fi un jucator care raspunde la provocari?

Nu aveam informatii de la NE. In afara de niste schimburi de rapoarte, cand eu le ceream sau cand mi le cerea un anumit jucator din NE, nu a existat nici o legatura intre noi si cei NE. Nu a existat nici macar o singura actiune care sa fi fost sincronizata cu atacurile din NE. Atacul lui vampuum a fost o pura intamplare. El a plecat pur si simplu, cand a vazut ca nu ne-am rupt armatele pe WW-ul WeeD. Noi am considerat ca atacul pe WW-ul WeeD este ultimul atac al nostru. Habar nu am avut ca nu vom gasi deloc aparare pe WW-ul respectiv. Atacul evident de la kido a fost un atac la doua capete! Mai multi jucatori din LUPII au dorit sa rupa armata, si eu niciodata nu refuz ceea ce doreste majoritatea! Exemplu mai elocvent, ca au fost jucatori care nu au crezut asta (adica, ca vom gasi aparare acolo) si au dat in alta parte, vezi atacul lui ossiriss la bnk. Deci, la kido am mers la doua capete, ori ne rupem pentru ca banuiam ca o parte din ww-ul weed-ului era mutat in zona, ori ii rupem dintii!). Oricum, daca nu ne rupeam, urmatoarea festivitatea era pe capitala ta, pentru ca eram 100% convinsi ca gasim aparare acolo!... oricum nu e timpul trecut, daca mai tine runda o luna, noi o sa avem ceva off si te vom vizita, nu de alta, dar e pacat sa ne contram atat pe forumuri, si sa nu luptam direct niciodata Smile


avatar
.
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Vizitato Dum 18 Noi - 19:25

pulp a scris:Cred ca nu ai nici un argument real, pentru ultima afirmatie. Eu argumentez si de ce: nici un atac pana acum organizat in alianta noastra (nu sunt numai eu organizator de festivitati!) nu te-a avut drept tinta. In plus toate atacurile noastre au avut o anumita logica, in nici un caz nu am atacat la nici o provocare. Dar ar fi fost vorba de provocari, ar fi insemnat, ca tu sa fi fost singura noastra tinta! Cred ca iti aduci aminte, ca stiam pe ce cont joci, am spus asta la un moment dat ai infirmat prin comentariu tau, ca joci pe contul Ares ....

Contul Ares a fost inregistrat si crescut de Norad(Raluca),eu eram doar sitter la momentul respectiv:)
La Kido a fost o reactie la o provocare premeditata,pe Ares nu sa atacat din cauza informatilor venite din ne..cum ca ar fi plin de deff.Asa se vede din gdn sau cel putin din pct meu de vedere:)
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty .

Mesaj  pulp Dum 18 Noi - 19:11

Cred ca nu ai nici un argument real, pentru ultima afirmatie. Eu argumentez si de ce: nici un atac pana acum organizat in alianta noastra (nu sunt numai eu organizator de festivitati!) nu te-a avut drept tinta. In plus toate atacurile noastre au avut o anumita logica, in nici un caz nu am atacat la nici o provocare. Dar ar fi fost vorba de provocari, ar fi insemnat, ca tu sa fi fost singura noastra tinta! Cred ca iti aduci aminte, ca stiam pe ce cont joci, am spus asta la un moment dat ai infirmat prin comentariu tau, ca joci pe contul Ares ....

avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Vizitato Dum 18 Noi - 15:02

pulp a scris:Frumoase armate. Felicitari kabo Smile Iti statea mai bine printre lupi Razz

Eu daca as fi hotarat atacul, dadeam cu armatele astea pe 5x ..... daca nu luati artefactul ala nu aveti nici o sansa. Sa dai cateva lvl la minune jos, fara sa atingi in nici un fel HE/GE .... iti da impresia unei munci in zadar ... si iti poate demobiliza jucatorii ... (sper ca acest comentariu se incadreaza in rigorile acestui forum si nu va fi sters!)

Spor la joc! Smile

Nu va fi sters nimic cata vreme nu apar comentari de genul "stirile travian"..acolo e o cocina si asa trebuie sa ramana:)
Obiectivul a fost atins momentant...cata vreme Est-ul nu asigura minim 4 mil deff pe un ww va cadea cu 5x sau fara.
Totusi eu cred, fara sa fiu rautacios ca daca armatele astea era coordonate de tine le trimiteai pe mine mai degraba sau pe altul care te-ar fi provocat:)
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty .

Mesaj  pulp Dum 18 Noi - 13:48

Frumoase armate. Felicitari kabo Smile Iti statea mai bine printre lupi Razz

Eu daca as fi hotarat atacul, dadeam cu armatele astea pe 5x ..... daca nu luati artefactul ala nu aveti nici o sansa. Sa dai cateva lvl la minune jos, fara sa atingi in nici un fel HE/GE .... iti da impresia unei munci in zadar ... si iti poate demobiliza jucatorii ... (sper ca acest comentariu se incadreaza in rigorile acestui forum si nu va fi sters!)

Spor la joc! Smile

avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty update ww frantz

Mesaj  Adi Sam 17 Noi - 22:42

Adi
Adi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 290
Reputatie : 23
Data de inscriere : 08/02/2011
Varsta : 109
Localizare Localizare : ro

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  comisaru Joi 8 Noi - 9:56

Cad ww-urile EST 35041040881
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Adi Mier 7 Noi - 17:16

asta cu bandajele o dai ca să ne arăţi că nu îţi mai dai cu tesla în ploaie, pentru caii ăia de i-ai pierdut Laughing
deocamdată doar gura e de voi ... să vă vedem şi în atac cu hammere de pretorieni, că în defensivă am văzut că vă ştiţi apăra cu trupele ofensive

aa, şi stai să vă ajungă armata în primul rând la wwurile noastre, că am auzit că se cam moare de foame pe drum prin ne bounce
Adi
Adi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 290
Reputatie : 23
Data de inscriere : 08/02/2011
Varsta : 109
Localizare Localizare : ro

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Adi Mier 7 Noi - 13:39

Shev a scris:Bonus a fost pentru mine, ca s-au rupt armatele alea sa iau loc bun la deff:)
Plus ca ce rost avea o armata de peste 80k cavalerie pe un server ca asta?Unde rar vezi o armata cu peste 20k cavalerie...
după cum zicea şi hannibal ... e bine dacă te interesează medalia de-ai luat-o la defenderi apărându-te cu cezarii dintr-un evntual hammer, în loc să te gândeşti la cât def în plus rupeai dacă aveai 120k extra la consumul de crop al armatei ofensive

zici că rar vezi armate peste 20k cai Laughing la voi în ne, probabil nu le vezi, dar stai liniştit că le vei vedea pe piromani sau frantz ... toate la vremea lor

Adi
Adi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 290
Reputatie : 23
Data de inscriere : 08/02/2011
Varsta : 109
Localizare Localizare : ro

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Shev Mar 6 Noi - 22:49

Bonus a fost pentru mine, ca s-au rupt armatele alea sa iau loc bun la deff:)
Plus ca ce rost avea o armata de peste 80k cavalerie pe un server ca asta?Unde rar vezi o armata cu peste 20k cavalerie...

Hai spor la ridicat veve-ul:P
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Vizitato Mar 6 Noi - 22:42

incerca sa pastrezi un limbaj decent te rog sau dau stergere la postari;).Scopul a fost demolarea infrastructuri pe acel ww...punct.Ca ti-ai spart din armata ca sa aperi niste lanuri e un bonus pt noi.Restul (ne)intelegerilor voastre din cadran nu ne privesc si nu ne pasioneaza.
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Shev Mar 6 Noi - 21:03

Editat....limbaj de Est
Hannibal
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Shev Mar 6 Noi - 20:58

De ce zici ca nu joc pentru NE?Stii bine ce ai zis pe skype, ca chiar daca e un ww la misto, tot trebuia dat jos.
Vroiai sa fac eu deff peste noapte si pentru capitala si pentru ww?Ce rost avea sa apar acel ww cand n-aveam sustinere pentru el?Plus ca asta a fost intelegerea cu alin, fara sustinere din NE...auzi ca nu joc pentru cadran...cand eu nici n-aveam voie sa cer deff IN CADRAN pe acel ww(oricum stii situatia, doar te faci pe aici ca nu stii ).
Pentru tine 26k cezari reprezinta un hammer mai hannibal ?Pai daia n=o sa aiba NV-ul vreodata un hammer cat de cat apropiat de ce are NE-ul si SE-ul in acest moment, ca stati la armate cu 20k si 10k. Si stii de ce am pus rapoartele sa se vada si defful?Ca sa va arat ca nici de off nu treceti si sa vada maretzii din GDN ca chiar daca am ramas fara cezarii aia, tot avem un hammer in adevaratul sens al cuvantului Smile. De ras ma fac daca raman fara hammer, si asta nu se va intampla. Si pt marii matematicieni ai gdn-ului, multi s-au refacut din bandaje.
Concluzia: GDN-ul nu a fost in stare nici sa treaca de niste off. Oare ce se intampla daca era si deff mai mullt?Smile)Si cum a zis comisaru, scopul a fost lanurile jos..deci inca o actiune esuata(cel putin pe capitala).
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Vizitato Mar 6 Noi - 18:19

usturoi a scris:In lipsa raportului de la vicovan, estimarea 30k se baza pe diferenta dintre un spionaj anterior si caesarii existenti la atacul meu.

Inseamna shev, ca pe undeva mai aveai 4..5 K caesari neadusi in defensiva Smile

Haide mai usturoi..deja dicutam cu cat off sa aparat un inteligent din ne?Smile)E praf omul si gata,a fugit la 200/200 ca sa se apere cu hammerul si asta spune tot.
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Vizitato Mar 6 Noi - 18:17

shevchenko dragul meu,cererea a sunat asa:

"Destinatar:comisaru
Subiect:fără subiect
Trimis:29.10.12 20:55
Sal,cand ai vreme trimite 4-5 armate mici la dudulainen sa dea jos infrastructura"
expeditor Ares...ca ai fost destul de "istet" sa aperi capitala si sa iti bagi picioarele in el ww era de asteptat,doar jucati pt pop nu pt ne,noi am dorit sa prevenim nu sa tratam..daca tu si coplayerul puneti nasul ca sa nu spun botul la atacuri cu 10 k pe capitala si va aparati cu caezaris din hammer e vina mea sau a lui comisaru?Smile)
Fi serios,deja te-ai facut de ras nu mai e nimic de demonstrat;)
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Shev Mar 6 Noi - 15:25

Comisare, asa trebuia sa zici de la inceput, daramarea wwului si lovirea lanurilor. Ma rog...ca tot am bagat cezarii ca deff, ai zis ca e mai bine sa bagi si distrugerea ofensivei in concluzie sa dea bine.
Nu ati fi reusit mare lucru si de intra logan la ora stabilita...poate doar rupeati mai multi cezari, lanurile tot sus ramaneau. Cezarii erau la farmat sate, se intorceau inainte de primul atac, daca asta te face sa crezi ca ati fi reusit..iti zic ca nu e asa.
Usturoi..fake-uitorule:)))) Aia nu sunt toti cezarii, atat tineam eu acasa Razz O sa vedeti mai incolo ca n-ati vazut decat o parte din cai in atacuri/spionaje.
un_shave..desi esti un anonim, iti raspund frumos. WW-ul e luat pentru placerea mea, Little Sinners doar mi-a dat acordul sa il iau fara ca acel ww sa fie inclus in strategia de final.I-am zis si iubitului vostru hannibal ca acel ww e un pamflet, dar el a stiut sa se exprime dupa actiunea pe ww dudulainen(a organizat atacuri pe ww urmand sa fie candva "potential" ww principal NE, lucru care nu s-ar fi intamplat niciodata), oricum cu ati ras voi cu HE-urile lvl 1, am ras si eu de voi cu hambarele normale.Despre atacatori nu discut, doar atat zic: bula sau bizar merita loc 1 off.
Si stai linistit, stiu si eu ce se intampla in ograda ta..nu numai voi sunteti informati:)
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty erau acrii strugurii

Mesaj  un_shave Mar 6 Noi - 13:34

bah jumate de lainen, care esti
vezi-ti tu de rasul ala de ww pe care nu esti in stare sa il tii si de atacurile pe natari (ca sa nu mai zic de spionii aia pe care ii omori pe oaze) sa nu cumva sa te depaseasca GOE in clasamentul atacatorilor Laughing
si inainte de a-l acuza pe comisaru ca minte, ia un sul de hartie igienica si sterge-te la gura, mucos mic ce esti.
oricum nu ai tu de unde sa stii ce e in ograda noastra, pentru ca vorba cantecului ala ... n-ai fost acolo.
as vrea sa iti urez bafta la bacalaureat, dar ti-ai da seama ca te mint Twisted Evil
avatar
un_shave
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  usturoi Mar 6 Noi - 12:06

In lipsa raportului de la vicovan, estimarea 30k se baza pe diferenta dintre un spionaj anterior si caesarii existenti la atacul meu.

Inseamna shev, ca pe undeva mai aveai 4..5 K caesari neadusi in defensiva Smile

usturoi
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 345
Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 62

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  comisaru Mar 6 Noi - 11:46

Shev a scris:

Bai comisare, nu ti-e rusine sa minti asa ma? Nu a fost nici un scop la atacurile pe capitala, a fost o ambitie a unui lider, iar apoi mi-ati bagat-o pe aia ca a fost o diversiune cu ww-ul(era tare sa va mai bag si acolo deff, sa stricati armate dand in resurse). Cica sa-i distrugem ofensiva..pai de unde naiba stiai tu ma ca bagam noi cezarii ca aparare? Daca dadeati cateva lanuri jos, distrugeai ofensiva??!?!??!!?!?!?Ma tu joci de ani buni, dar nu progresezi deloc(am 17 ani, tu poate dublu..si ma opresc aici:)) ). Daia aveti acolo in NV bisericute peste bisericute, toti sunt lideri, toti sunt JUCATORI de travian..va mintiti unii pe altii(gen porcaria asta de post).
Si in ce priveste cezarii..o sa vedeti mai incolo cati au ramas si daca a meritat sa stricati alea 2-3 armate pentru 4 lanuri duse pana la 17.

1/2 dudulainen

Eu nu incerc sa mint sau sa dezinformez colegii, dar asta nu vei intelege si tu. Vrei sa stii exact cum am gandit ?
Tintele au fost : distrugerea ww-ului tau , iar pe capitala demolarea celor 15 lanuri de la 19 la 0 pentru a te obliga sa consumi armata sau sa o garezi cat si capturarea ultimului artefact de trupe de sat.
Esecul se datoreaza doar simplului fapt ca logan85 in loc sa loveasca la ora 21:04:00 a lovit cu o ora mai devreme, greseala enorma la o actiune gandita sa te lase fara lanuri. Asa ai avut timp sa bagi cei 40k cezari si sa te salvezi, valurile de catapulte ulterioare lovind in zid. Altfel nu mai erai cu nasul pe sus acum si ai fi vazut ca nu este o simpla ambitie a mea ci doar un fapt concret si necesar. Multumesc ca ai postat rapoartele complete ca sa vada si colegii mei ca nu mint, chiar mi-ai facut un serviciu fiindca in rapoartele lor nu se vedea ce ravagii au facut sau nu.
Actiuni vor mai urma si pe viitor dar poti fi linistit ca nu mai prezinti interes pentru mine fiindca ai fost scos din joc....Smile
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  comisaru Mar 6 Noi - 11:34

Shev a scris:Pe capitala:

http://travian-reports.net/ro/report/349354337c1,349355bc117,349356d4afe - logan85
http://travian-reports.net/ro/report/34937168168 - pandarul
http://travian-reports.net/ro/report/349373fd09b,3493748cf39,3493752d2b3 - vicovanu
http://travian-reports.net/ro/report/349376616d0,3493779aaf6,349378aeed8 - usturoi

Rapoarte complete...8k+5k+12k=30k..grele matematica asta. Dar cum am zis, vom vedea mai incolo daca se va simti lipsa acestor cezari Razz

Fiindca nu am avut rapoartele complete am estimat ca ai pierdut 30k cezari, insa acum vad ca ai pierdut cam 26k cezari mai exact. Ti-a fost frica de ai facut acest sacrificiu.....e clar.
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Shev Lun 5 Noi - 23:30

Pe capitala:

http://travian-reports.net/ro/report/349354337c1,349355bc117,349356d4afe - logan85
http://travian-reports.net/ro/report/34937168168 - pandarul
http://travian-reports.net/ro/report/349373fd09b,3493748cf39,3493752d2b3 - vicovanu
http://travian-reports.net/ro/report/349376616d0,3493779aaf6,349378aeed8 - usturoi

Rapoarte complete...8k+5k+12k=30k..grele matematica asta. Dar cum am zis, vom vedea mai incolo daca se va simti lipsa acestor cezari Razz
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Pentru comisaru

Mesaj  Shev Lun 5 Noi - 23:18

comisaru a scris:
Si o actiune pe capitala aceluiasi jucator la aceeasi dat si in acelasi interval orar :

http://travian-reports.net/ro/report/349404eeb0c - logan85
http://travian-reports.net/ro/report/349411c13af - Pandarul
http://travian-reports.net/ro/report/349397460b6 - usturoi

au mai urmat si vicovanu de la care inca nu am raportul atacului.

Concluzia: am incercat sa daramam lanurile de la nivel 19 si sa-i distrugem ofensiva insa nu a iesit cum doream , doar ca a ramas fara vreo 30k caesaris.

Numai de cooperarea voastra depinde sa reusim si mai departe.

cu stima,

comisaru

Bai comisare, nu ti-e rusine sa minti asa ma? Nu a fost nici un scop la atacurile pe capitala, a fost o ambitie a unui lider, iar apoi mi-ati bagat-o pe aia ca a fost o diversiune cu ww-ul(era tare sa va mai bag si acolo deff, sa stricati armate dand in resurse). Cica sa-i distrugem ofensiva..pai de unde naiba stiai tu ma ca bagam noi cezarii ca aparare? Daca dadeati cateva lanuri jos, distrugeai ofensiva??!?!??!!?!?!?Ma tu joci de ani buni, dar nu progresezi deloc(am 17 ani, tu poate dublu..si ma opresc aici:)) ). Daia aveti acolo in NV bisericute peste bisericute, toti sunt lideri, toti sunt JUCATORI de travian..va mintiti unii pe altii(gen porcaria asta de post).
Si in ce priveste cezarii..o sa vedeti mai incolo cati au ramas si daca a meritat sa stricati alea 2-3 armate pentru 4 lanuri duse pana la 17.

1/2 dudulainen
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Vizitato Sam 3 Noi - 23:33

ragacea a scris:quote=Ares
prin ww-urile voastre o parte...sau pe ww-urile rots;)

n-am inteles de ce ai folosit pluralul aici ...
are NE sau SE mai mult de cate un ww functional, sau la care s-ar mai putea reconstrui infrastructura in urmatoarele 2 luni?
din ce vad eu pe panoul cu ww-uri, doar piroman si frank mai joaca
au un ww la bizar,altul in sw la aliatul capetenie,ca ridica doar frantz momentan e din cauza lipsei de sustinere:)
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  ragacea Sam 3 Noi - 23:15

quote=Ares
prin ww-urile voastre o parte...sau pe ww-urile rots;)

n-am inteles de ce ai folosit pluralul aici ...
are NE sau SE mai mult de cate un ww functional, sau la care s-ar mai putea reconstrui infrastructura in urmatoarele 2 luni?
din ce vad eu pe panoul cu ww-uri, doar piroman si frank mai joaca
avatar
ragacea
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  comisaru Sam 3 Noi - 21:43

Zilele trecute, mai precis pe 29 octombrie ww-ul lui piroman a fost dus la zero datorita colegilor de mai jos :

http://travian-reports.net/ro/report/349107b7e08 - laly
http://travian-reports.net/ro/report/34899239acd - berbecul
http://travian-reports.net/ro/report/349016a5c75 - fozzy

b]Concluzia[/b]: acest ww nu poate fi atacat pe infrastructura din cauza artefactului unic de beciuri dar a cazut cu minunea la zero.

Apoi a urmat si ww-ul lui dudulainen , in data de 31 octombrie , care a avut aceeasi soarta :

http://travian-reports.net/ro/report/3493688bb10 - tralea
http://travian-reports.net/ro/report/3494277b0e9 - tra la la
http://travian-reports.net/ro/report/3493614219f,34982415695,349825dffbf - blue
http://travian-reports.net/ro/report/349369bfb58 - andre
http://travian-reports.net/ro/report/3498347f688 - traviuser
http://travian-reports.net/ro/report/34939562535 - Rigodon
http://travian-reports.net/ro/report/349835c57af - comisaru
http://travian-reports.net/ro/report/3497032a0ff,349828dad88,3498295f921 - Porcu
http://travian-reports.net/ro/report/3496256c7a0 - Ares

Concluzia: acest ww nu mai are infrastructura si nici minune

Si o actiune pe capitala aceluiasi jucator la aceeasi dat si in acelasi interval orar :

http://travian-reports.net/ro/report/349404eeb0c - logan85
http://travian-reports.net/ro/report/349411c13af - Pandarul
http://travian-reports.net/ro/report/349397460b6 - usturoi

au mai urmat si vicovanu de la care inca nu am raportul atacului.

Concluzia: am incercat sa daramam lanurile de la nivel 19 si sa-i distrugem ofensiva insa nu a iesit cum doream , doar ca a ramas fara vreo 30k caesaris.

Numai de cooperarea voastra depinde sa reusim si mai departe.

cu stima,

comisaru
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Vizitato Sam 3 Noi - 0:41

Little S a scris:Nu e inca momentul de laude. Eu pana acum va zic bravo pt jocul ce l-ati avut,dar va prea supraestimati.Am vazut ca cineva zice ca inca nu am vazut armatele mari din GDN, oare pe cele din EST le-a vazut cineva?Sau mai e partea aia cand ati curatat cadranul de lupii..Pai sunteti de 10 ori mai multi ca ei (sau ma rog, ati fost) si inca ii vad pe harta...

Ati facut multe acest server deoarece NE a fost dezinteresat cam mult serverul acesta...iar ROTS nu prea s-a atins de voi...dar cum ziceam, nu e momentul de laude pentru ca nu e gata serverul...

Spor la joc,
Little Sinners
Oho domnul donator de artefacte,(e drept a pierdut prima pozitie in favoarea lui g3o,alt suflet mare care cedeaza artefactele gratis) Ne a fost dezinteresat?Parca va bateati cu caramida in piept ca stergeti gdn-ul la inceput si va spart gdn-ul la capitale de nu le poti numara,ai fugit in se dupa deff de zeci de ori si tot degeaba,pana una alta noi am luat artefacte din sv,ne,se,ca rots nu ataca in gdn e findca se tem..noi am atacat in se fara retineri prea mari Smile Armatele est le-am vazut stai pe burta,si o sa le vezi si prin ww-urile voastre o parte...sau pe ww-urile rots;)
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  sound Mar 30 Oct - 22:34

pulp, gata linkurile cu octavian paler ? ti-ai dat arama pe fata ..romanasule Sad
avatar
sound
Scutier
Scutier

Mesaje : 47
Reputatie : 3
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty ...

Mesaj  pulp Mar 30 Oct - 22:21

*editat de traviuser*
limbaj de javră


Ultima editare efectuata de catre traviuser in Mier 31 Oct - 8:56, editata de 1 ori (Motiv : ciocu mic)
avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Little S Mar 30 Oct - 19:05

Nu e inca momentul de laude. Eu pana acum va zic bravo pt jocul ce l-ati avut,dar va prea supraestimati.Am vazut ca cineva zice ca inca nu am vazut armatele mari din GDN, oare pe cele din EST le-a vazut cineva?Sau mai e partea aia cand ati curatat cadranul de lupii..Pai sunteti de 10 ori mai multi ca ei (sau ma rog, ati fost) si inca ii vad pe harta...

Ati facut multe acest server deoarece NE a fost dezinteresat cam mult serverul acesta...iar ROTS nu prea s-a atins de voi...dar cum ziceam, nu e momentul de laude pentru ca nu e gata serverul...

Spor la joc,
Little Sinners
avatar
Little S
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  sound Mar 30 Oct - 15:36

pulp , tu esti un complexat , frustrat ..sau care-i baiu cu tine ?

esti cainele ala vababont care tot cauta atentie , si cand pui mana pe el se pista tot pe el Sad


mare smekerie , ati spart 2-3 jucatori de acolo de langa voi (greseala lor ca s-au dus in pustiu ).
mie (si nu numai ) imi era sila sa dau atac la 34-36 de ore , ca va dam de tremurau chilotii pe voi Wink




avatar
sound
Scutier
Scutier

Mesaje : 47
Reputatie : 3
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty ..

Mesaj  pulp Lun 29 Oct - 23:40

buna gluma ca WeeD-ul a redus la tacere alianta LUPII...

qwe123 ..tu ce joc joci???

acum 1/2 din weed e banat .... in ultimile zile spritzer a facut crize de nervi ... un lider marcant al weed-ului ..alex tanase .....dupa ce s-a laudat chiar pe acest forum ...cu actele sale de vitejie ...a ajuns sa se lase de joc ...
dar cea mai tare chestie a fost ... cica o singura alianta GDN a pus cu botul pe labe pe lupi ..pai studiaza marimea aliantei lupii ..si cauta prin arhiva ...cand weed-ul era pe locul 2 in top ... si sa vezi ...intra-adevar .ce acte marete a facut weed-ul impotriva lupilor !!!!

care aveti pile la mh ...va rog ...redeschideti conturile din weed ..am ramas fara target!!!!!!!!

avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  comisaru Lun 29 Oct - 20:23

Atacuri date pe contul Piroman in 29 oct.2012 :

Cad ww-urile EST 349107b7e08
Cad ww-urile EST 34899239acd
Cad ww-urile EST 3490009dcc1

si finalul ?.....inca un ww la zero


Ultima editare efectuata de catre comisaru in Mar 30 Oct - 7:18, editata de 1 ori
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  usturoi Lun 29 Oct - 19:10

Ce de vizitatori viteji sub statutul de vizitator si argumente de OTV.

Da' aia cu copilu, e cea mai cea, doar ca nu e originala Very Happy

usturoi
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 345
Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 62

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  rewq321 Lun 29 Oct - 17:40

care mai e placerea jocului daca iti scoti adversarii din joc?
lupii exista pe harta, doar ca sunt niste catzelusi inofensivi ... fara armate doar latra, nu joaca travian
prin faptul ca au fost redusi la tacere de o singura alianta din confederatia GDN(ma refer la weed, desigur) spune multe despre ce adversari au fost lupii editia asta.
ww-ul al3rt a fost la fel de sustinut sau nesustinut ca restul ww-urilor est. daca nu vrei ww, nu rupi armate pe natari doar ca sa cedezi adversarilor pe moca un ww care poate avea sanse intr-o zi.
Capetenie era singurul ww sustinut de cadranul sud vest. nu a primit aprobare de la tan bao sa ia plan de constructii, pentru ca sudul trebuia sa sustina un ww bizar ... daca era capabil si avea armate in sv, probabil si-l lua singur nu trebuia sa apeleze la shefa estului pentru aprobare speciala.
Iar la faza cu mh-ul e o tampenie ... probabil e o tampenie ca nu a sters 20 de armate din nv si a avut bunul simt sa se limiteze doar la cele mai mari 4.
alte intrebari, fiule?
avatar
rewq321
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  qwe123. Lun 29 Oct - 1:41

Tu zici ca s-a pus punctul pe i, eu mai degraba zic ca mai mult de jumatate din aceste puncte sunt prostii sinistre. Sa exemplificam:

Daca erati atat de buni, Lupii la momentul actual nu mai existau pe harta. Prin faptul ca nu v-ati putut curata cadranul nu rezulta decat ca sunteti extrem de slabi.
ww-ul lui al3rt nu a fost considerat ww cu sustinere si nu a fost aparat. Deci nu se poate pune cucerirea lui ca un mare merit al GDN-ului. Legat de capetenie, de unde ai scos-o pe asta cum ca nu l-a lasat tan bao sa ia plan si sa ridice niveluri?
Faza cu MH e o alta tampenie. Loserii dau vina pe MH cand pierd, asa si voi.

Astept alte argumente, mai realiste, desi cred ca cer prea mult de la GDN Smile
avatar
qwe123.
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  comisaru Joi 25 Oct - 19:41

rulz.....daca eu as fi dat un raspuns de acest fel mi s-ar fi reprosat ca ma laud cu ce a facut GDN....insa pot spune ca ai pus punctul pe " i " ..... pana la finalul servarului mai e ceva timp dar nimeni nu poate spune ca nu avem o sansa sa si castigam Smile
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  rulz Mier 24 Oct - 23:21

ce a facut gdn anul acesta? pai ia sa vedem ...
a jucat travian, nu s-a ascuns in spatele aliantelor cu sv, ne sau se
a nivelat cadranul nv, cadran in care a avut de luptat contra unei aliante (LUPII) unde se stie ca exista jucatori la care a baga tone de gold in cont nu e o problema (ma refer la Bula, pulp, etc)
a cucerit un ww al NE de la al3rt, asigurandu-si prin asta un total de 6 ww-uri versus 5 din restul cadranelor (din care 2 nu au planuri [dudulainen si capetenie din SV, care nu a primit aprobare de la tambalconmeo sa ridice leveluri] si unu e scos din joc definitiv tot de gdn [Bizar])
a scos la bataie armatele, cucerind artefacte din toate cadranele.
a luptat contra unui sistem pus la punct de gashca lui sinner si a mh-ului Andrei
a reusit sa mentina aproximativ 1/2 din numarul total de artefacte, cucerind in special de la liderii NE artefacte importante, majoritatea pe moca Very Happy

Un singur lucru as mai avea de adaugat pentru cei din NE, care vin pe forumuri si scriu in luna si stele, fara a-si lasa macar identitatea: nu ati vazut inca armatele importante ale gdn-ului ... ascundeti-va dupa fustele rots-ului, pentru ca vine momentul adevarului bounce


avatar
rulz
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  qwe123. Mar 23 Oct - 23:23

Lord Dark, cred ca joci pe alt server. Bine ca a facut ceva GDN-ul, cu spioni si armatele din alte cadrane facute pe targeturi date de altii. Sunt convins ca armatele ca ale astora care au tradat nu s-au vazut in GDN de 4 ani incoace de cand v-o luati in freza in mod constant. Bine ca ati descoperit spionii si va mai entuziasmati si voi un pic. Sa vedem cat va dura entuziasmul, cel mai probabil pana la urmatoarea tura de atacuri pe ww-urile voastre Very Happy
avatar
qwe123.
Vizitator


Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Lord Dark Mar 23 Oct - 20:53

. a scris:Surprize din EST?

Tipic romanesc !!!

Asta se numeste inselaciune! furt!

Banuiesc ca daca era invers ..tu ai fi spus omului sa faca orice doreste cu armata ca tu nu vrei sa te folosesti de ea...
Poate ca GDN a jucat degeaba ..in sensul ca nu va castiga, dar Rots nu au jucat deloc acest server. Nimic ...nu au facut timp de 8 luni .
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Cad ww-urile EST Empty Re: Cad ww-urile EST

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum