Aliantele GDN
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

WW frantz

+3
comisaru
brontozaur
Lord Dark
7 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Lord Dark Sam 29 Dec - 8:51

e foarte bine ca iti exprimi parerea , chiar daca am fost acuzat ca din cauza mea poti sa ti-o exprimi aici ..dar asta ma bucura de fapt Smile).

Acum sa-mi spun si eu parerea mea: s-a adoptat sloganul "singuri impotriva tuturor" deoarece acesta este adevarat. Si este adevarat deoarece noi am dorit sa fie adevarat . Cel putin eu , nu mi-am dorit alianta cu SE , (eram extrem de nerabdator sa ne masuram fortele cu ei ..dar tot nu a fost sa fie ..ca ei nu au atacat) ...cu NE nu se putea datorita rivalitatii de serverul anterior iar cu SW ..la inceput nu au vrut ei , apoi se pare ca nu am mai vrut noi. Am considerat mereu ca alianta GDN este destul de puternica prin jucatorii sai sa nu fie necesar sa faca aliante care sa fie incalcate. Si acum cred ca GDN a facut un joc foarte bun de-a lungul serverului , s-a batut in toate directiile si a facut fata cu brio. Chiar daca asta a insemnat pierderea multor armate care ar fi putut fi utile acum la sfarsit.
Ideea era ca adversarii nostri sa nu isi faca un titlu de glorie prea mare pentru castigarea acestui server. Daca ar fi castigat de exemplu cei din SW , la modul cum au jucat pana la disparitita liderului Brugak da ..era un titlu de glorie, sau daca ati fi castigat voi Lupii .. ...dar asa ..totul a fost previzibil oarecum. Si cu toate astea ..s-a jucat deschis , pastrandu-ne sansele pana la final.

Iar pentru GDN acest server , mi s-a parut cel mai bine jucat din cele 4 jucate pana acum . Chiar daca au fost certuri ...cand a fost vorba de pus umarul toti au facut-o ..Iar acest merit este si a lui comisaru care si-a pierdut destul de mult timp sa incerce sa impace pe toata lumea.
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

WW frantz Empty ...

Mesaj  pulp Vin 28 Dec - 22:33

mi-am exprima si eu o parere umila ...nu am de ce sa pun "sare si piper" ...acum ca serverul e terminat ....

spre deosebire de "mentorul tau" ...eu cred ca pot sa ii exprim liber parerea, si ca pot sa ma si insel .... nu ma aflu in posesia "adevarului absolut" ....

in alta ordine de idei chestia cu victimizarea asta 1 vs 3 ...sunt specifice serverelor romanesti, rar am vazut sa se termine un server in care cei invinsi sa isi asume infrangerea ....

btw ...nu crezi ca e putin ridicol, ca dupa ce ati facut misto de "indieni" si tzigani" sa adoptati sloganul rapidistilor .. "singuri impotriva tuturor" ... Smile
avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Lord Dark Vin 28 Dec - 21:40

pulp ar trebui sa intelegi ca noi avem antrenament eficient in privinta lui hannibal si cred ca oricat s-ar stradui el sa jignesca , sa umileasca lumea din GDN , tot nu isi va dori cineva de aici sa plece...asa ca eforturile tale de a pune sare si piper sunt nule.
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

WW frantz Empty ..

Mesaj  pulp Vin 28 Dec - 20:57

cat de ridicol trebuie sa fii sa pomenesti de cineva banat cat timp tu ai dat delete???

stii chestia cu 3 cadrane si jumatate o repeti ostentativ ..inteleg o gluma ...dar tot repetand ..lumea incepe sa te creada!!!


in plus ...daca tot iti aduci aminte de ce a promis Little Sinner ..ce ai promis tu nu iti aduci aminte ...trambitai peste tot ca lupii nu fac satul doi .... se pare ca nu ai reusit sa te tii de promisiune ....

culmea e ca tu tot de chinui pe aici ...dar jumatate din gdn ... nu numai ca nu te mai sustin ....dar li se face greata cand te vad pe forum !!!

actualii lideri din gdn sunt baieti finuti ..si nu te invita sa ii parasesti, la cate jigniri le-ai adus ... nu te mai iluziona ca esti o obsesie pentru nu stiu care .... ca eu personal nu dau o ceapa degerata pe parerea ta ...

eu zic sa fiti modesti si sa ziceti 3 vs 1 ..pentru ca lupii sa zicem pot compensa alianta respect formata in EST ....
avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Vin 28 Dec - 20:26

Pulp ,pentru tine trebuie rubrica speciala in paint ca sa intelegi...ca de obicei de altfel:) Era o exagerare,daca tan muao aia vedea aliante gdn prin se si sw eu de ce sa nu vad est pe juma de nv?Smile)
avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty ...

Mesaj  pulp Vin 28 Dec - 19:29

nu pot sa ma simt decat mandru, daca marele Hanibal spune 3 cadrane si jumatate.... prin inductie matematica am ajuns la concluzia ca LUPII au insemnat jumatate din NV .... mama ce performanta!!!
avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Vin 28 Dec - 16:51

Intreaba pe G3o daca a fost si este liderul ne(alaturi de sinners) apoi te cred pe cuvant:) Pana la urma ai dreptate,gdn a fost o alianta slabuta,nu a avut lideri sau jucatori de valoare..dar in aceste conditi sa unifici 3 cadrane ca sa bati o asemenea panarama de alianta e cel putin jenant nu crezi?Findca observ ca uni din EST chiar sunt mandrii de ispravo lor desi nu ar avea motive din ce spuneti tot voi pe aici:)
avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Shev Vin 28 Dec - 15:11

La sfarsit vom fi intr-o alianta din NE, faptul ca acum suntem in una din SE e ceva de moment, noi suntem jucatori ai NE-ului.Plus ca eu de la bun inceput am zis, ca un simplu player, sa se faca WW comun indiferent de daca era SE sau NE, sunt sigur ca se termina mai repede serverul.
Editeaza postul, geo nu a fost lider NE.
Iar actiunile lui geo si little sinners ca jucatori nu le comentez, important e ca meta EST este castigatoare..si acum nu mai conteaza cine ce a pierdut sau cine ce a promis.
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Vin 28 Dec - 14:49

Un km de discutii inutile,binenteles rodul liberului acces pe forum permis de stim noi cine.. In rest despre ww-uri nu prea e de discutat,ne-ul din alianta castigatoare a rundei trecute a demonstrat clar ca aia a fost o pura intamplare,valoarea lor ca alianta sa vazut pe acest server unde doar fuga cu catel si purcel sub fusta lui tan bao ia mai salvat .Sa nu uitam declaratia marelui lider NE G3o "va sterge zeci de capitale GDN"...poate ne explica shevcenko daca se referea la capitale NE ca mie unul cam asa imi iese la numaratoare.Sau poate ne explica de ce liderul suprem din ne litlle sinners a pierdut toate artefactele care au fost pe la el si a incheiat serverul banat si cu un ww la 0.
Shevcenko are scuza ca a trecut in alianta castigatoare la timp si poate vb orice acum,insa daca eu sau oricare din gdn preluam un cont acolo ne face castigatori automat?Ori am motive intemeiate sa fiu mandru de asemenea miscare?
Pai schimbati numele din gdn in est la aliante si gata..am castigat,cam asa sa desfasurat acest server,cu 3 cadrane jumatate castigatoare.
Frant era clar ca va castiga de mult din cauza lipsei adversarului pt SE,insa parerea mea ca dupa un an de hibernare sa te mai aliezi cu alte doua cadrane ca sa susti un ww impotriva...GDN nu e tocmai motiv de mandrie,insa nu toti au destula minte sa taca si sa nu confirme temerile tuturor:)

avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Shev Vin 28 Dec - 12:52

Haha:D Daca vroiam ca contul dudulainen sa aiba vreo sansa, nu ne apucam acum de ridicat...dar voi nici acum n-ati inteles ca ala e un ww la misto.In legatura cu hammerele voastre, v-am zis..doar imi place sa rad de modul cum le folositi Very Happy
M-ar fi bucurat sa nu mai prelungiti aiurea serverul, nu sa pice frantz sau altcineva.
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  s4player Vin 28 Dec - 11:04

Si daca arbaretta ar fi dat ww frantz jos ar fi fost dudulainen primul ,nu? Asta te-ar fi bucurat mai tare sa inteleg ?)) Sau vrei sa ne faci sa credem ca iti pasa de hammerele GDN-ului.
avatar
s4player
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Shev Vin 28 Dec - 1:53

Ma baiatule, trupele mele n-au ce sa faca pe acest server, serverul e castigat...ne-am aparat cu cezarii si acum chiar daca dam pe oricare din wwurile voastre tot facem gaura in el. Nu mai fiti copii ce naiba.
Nu mai veni cu din astea sa calculez ce au facut trupele mele cat timp ale tale n-au facut nici un rahat, eu preferam sa raman cu ea acasa decat sa imi bat joc asa de ea(stiu ca vrei sa pari jucatorul model, ca respecti decizia liderului tau,dar asta nu te faci decat sa pari un ... ). Asta e, ma bag in seama, daca n-as avea de ce sa rad de voi nu m-as baga.
Si o zic inca o data, ti-ai/si-a batut joc de armata ta:D Smile)))))))) auzi, sa dai cu hammeru pe 5x cand dadeai lejer wwul jos =))))))Iti place sa muncesti degeaba ma?Oare cum se numesc astia ?Smile))))
Comisare, imi cer scuze daca suna asta a provocare, dar sincer acum..eu cand stiu ca sunt paralel la ceva nu ma complic frate.E al N server in care nu faci nici un rahat(ca lider bineinteles, ca jucator nici nu ma gandesc).

Bafta "jucatorilor de travian".
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty WW frantz

Mesaj  arbareta Joi 27 Dec - 17:39

nu stiu cine esti nu te cunosc!tu calculeaza te rog trupele tale ce au facut pe acest server!esti singurul din est care te bagi aici in seama!
in rest multumesc pentru tot tuturor jucatorilor din GDN!
m-am simtit bine alaturi de voi! Wink
avatar
arbareta
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Shev Joi 27 Dec - 3:41

Comisare, nici n-astept replica din partea ta...
@Usturoi..tu vezi-ti de fake-uriile tale si sa stii ca acel atac pe capitala mea il consider tot fake:)
Si chiar..ce bazaconii am zis?Berbecari n-ati avut suficienti...si la ultimele actiuni pe ww chiar v-ati facut de ras..sa dai drq un hammer si nici macar sa nu iti atingi scopul?Simulati sa vedeti cat darama arbaretta cu armata aia(eu unul l-as fi facut cu ou si otet pe cel care a facut planul asta maretz).Macar taceti din gura.

Oricum, felicitari..ati prelungit serverul asta pana in 2013, asta da realizare What a Face ...naspa ca incepeti anul cu un server pierdut Laughing
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty .

Mesaj  pulp Joi 27 Dec - 0:47

avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  comisaru Mier 26 Dec - 21:31

Shev a scris:La cati berbeci aveti voi in alianta, ati considerat ca la ww nu sunt necesari berbecarii ?Smile))
Ati prelungit serverul aiurea, mai rau v-ati facut de ras cu actiunile astea pe ww-uri. Sad

Poti sa spui ce vrei dar nu vei avea satisfactia pe care o doresti . Bafta in continuare cu aliatii vostri .
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  usturoi Mier 26 Dec - 16:57

shev zau asa, de ce tii tu mortis sa te dai mereu in petic cu bazaconiile tale ?

usturoi
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 345
Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 62

Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Shev Mier 26 Dec - 14:45

La cati berbeci aveti voi in alianta, ati considerat ca la ww nu sunt necesari berbecarii ?Smile))
Ati prelungit serverul aiurea, mai rau v-ati facut de ras cu actiunile astea pe ww-uri. Sad
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Ares Dum 23 Dec - 12:38

Na pulp rapoartele,erau postate de mult...si vezi sunt vizitator cand doresc eu:P
Sarbatori fericite la toti,aliati si adversari.
http://travian-reports.net/ro/report/351567c034b,351568f98b2,351569f3c7f,351570d314f,351571c954d,3515723095f,3515736ecc1
avatar
Ares

Mesaje : 14
Reputatie : 8
Data de inscriere : 25/02/2012

Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  usturoi Dum 23 Dec - 11:15

tan bao a scris:Se pare ca nu am ce sa mai comentez pe acest forum cat timp exista probleme cu matematica elementara. Numarul de jucatori conteaza intr-un razboi, nu cum sunt ei repartizati zonal.

Ok , pricepuram ca la tine doar marimea conteaza

Asta in ideea ca te-ai mai si uitat ce bazaconie ai scris. Sau poate asa o fi cand stai (strategic desigur) 11 luni la cutie

PS Scuze sa stii ca nu cautam de loc pt ca n-avem de ce.
usturoi
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 345
Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 62

Sus In jos

WW frantz Empty pt Hanibal

Mesaj  pulp Sam 22 Dec - 18:45

Cam impropriu spus, "al nostru" ... se pare ca si tu esti tot vizitator pe aici .... Smile

daca as fi in locul tau as posta si atacurile de la kido, nu de alta, dar ca sa se vada "maretia" defului facut de tine Smile)))))))

btw ...alea erau cioturile de armate pe care le mai aveam Smile ..intre timp majoritatea jucatorilor au mai rupt dublu armatei pierdute la kido, iar cei care nu au mai atacat de atunci, au armata mai mare decat armata pierduta la kido ...

armatele noastre se numesc "armate suple" .... pentru vremuri de criza! Smile))))))))))
avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Sam 22 Dec - 13:30

Nu stiu cine te-a invitat pe tine pe forumul nostru,eu chiar nu tin minte sa o fi facut..nu avem nevoie de nici o scuza pt nimic,alti erau favoriti la castigarea serverului si s-au facut de ras..aici ma refer la NE,iar SE-ul...au anuntat de acum 3 luni ca au castigat,totusi o sa faceti sarbatorile pe ww am impresia,si matematic vorbind daca tot doresti ww-ul Frantz este sustinut de :SE,SV,NE....gresesc?Gdn nu are nici o alianta in se cum aberezi tu mai jos tan mao,nu stiu ce ai fumat cand ai spus asta dar sfatul meu e sa renunti Smile
avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  tan bao Sam 22 Dec - 12:42

Se pare ca nu am ce sa mai comentez pe acest forum cat timp exista probleme cu matematica elementara. Numarul de jucatori conteaza intr-un razboi, nu cum sunt ei repartizati zonal. Vad in modul in care se pune problema o scuza ieftina pentru un eventual esec. Puteti gasi scuze la orice, spuneti ca ati jucat travian, ati jucat pana la crearea EST, ca dupa aceea nu v-a mai iesit nimic. Dupa ce a intrat si SE in ecuatia razboiului nu prea ati mai miscat nimic, decat niste artefacte furate care oricum nu mai contau.

Si, in fond si la urma urmei, in cazul in care nu stiati, si a sta la cutie si a face hammere face parte din strategie, nu doar a ataca aiurea si fara rost tot serverul. Dar nu are sens sa stau la discutii legat de strategii de joc cu oameni care isi bazeaza strategia pe conturi spion, armate deturnate, gold fraudat, armate pe conturi banate, sau spera in dezbinarea altora. Discutam cand veti invata sa va bazati numai pe ce este in propria voastra ograda si sa jucati onorabil si corect. Pana atunci, la revedere.
avatar
tan bao
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Sam 22 Dec - 8:06

Da Pulp,lupi au jucat travian,pana ti-a venit proasta idee sa raspunzi la provocari si sa ataci un cont preluat de mine:P
avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty ...

Mesaj  pulp Vin 21 Dec - 23:16

Si LUPII tot travian au jucat!

Acum ma simt flatat deja, daca insusi Hanibal a pomenit ca GDN a rupt armatele LUPIILOR! Eu credeam ca lupii nu au contat runda asta!!!
avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Vin 21 Dec - 22:08

Era pe fuga mai inainte,.acum detaliez:singura alianta care a atacat in alte cadrane a fost..GDN,avem rapoarte chiar aici din ne,sw,se..tan bao draga mea asa-i ca nu ai atacat decat aliati sin SE?Smile)
Artefacte cucerite din alte cadrane,scz dar va batem la fundu gol ....fara sa cersim art la jucatori in del Carmen dragostea mea;)
Sud vestul amenintat a?Ce marlan am fost ca i-am pus sa aleaga..sclavi ROTS sau jucatori pe propiile picioare,si daca ai mesajul trimis de mine la lideri lor chiar te rog sa il faci public:)
Pana la urma GDN a fost singura alianta care a jucat travian,mai bine mai rau cum am putut si noi,dupa ce la start lideri ne little sinners si G3o promiteau ca vor rupe norii au facut....nimic:)
Unde sunt viteji mei din ne?Sug tastatura nu?
Cat au fost platiti de tan bao sa isi vanda oameni la pachet?
Nu vom afla niciodata se pare...dar nah,ei au dus o cladire la 100,alea 3 cadrane jumatate si lucrul acesta e inedit.
Sa fim seriosi,singurul lucru inedit e nesimtirea cu care apare Mai bao asta Basketball
avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  vipera Vin 21 Dec - 17:42

Scuze lipsa mea de inteligență ... dar ți-a tradus usturoi ce am vrut să subliniez cu acel comentariu Smile
vipera
vipera
Pedestru
Pedestru

Mesaje : 75
Reputatie : 3
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 40
Localizare Localizare : RM VALCEA

Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Vin 21 Dec - 17:13

cine a rupt armatele ne,lupi ,sw?...GDN ..Restul e can-can
avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Vin 21 Dec - 17:11

Gata...am hotrarat,tan bao,frantz .bizar=0,se==0.....nu e vina noastra ca a-ti unificat serverul.Carmen ti-am spus ca esti in plop?...ti-am spus,felicitari celor 4 cadrane victorioase
avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  usturoi Vin 21 Dec - 17:08

tan bao,
Oricat le sucesti ca ai fi raspuns pt SE la hanibal sau alte cauze ale motivului, cert este ca ai evitat sa vorbesti in numele EST.
Evident o disociere fatza de colegii vostri din NE, care au fost buni de-a lungul serverului cand au dus greul luptelor (cinste lor pt asta). Asta cam seamna a "ma fac frate cu dracu pana trec puntea"

In fapt nimica nou, la fel ati procedat si cu noi in prima etapa a serverului, cand v-a convenit un pact cu GDN cat sa va asezati in cadran, apoi ne-ati intors scurt spatele.
Doar ca pe atunci nu hanibal era cauza invocata, ci o necesitate de a echilibra fortele, in baza unei numaratori a la "Pristanda".

Insa numaratoarea reala o fost alta 1 vs 3+1, adicatelea GDN vs NE, SE, SV si Lupii
Si sa nu crezi ca ne vaitam pt asta, dimpotriva suntem multumiti ca am avut prilejul unui server foarte animat, plin cu de toate, cum pe .ro din pacate tot mai rar intalnim.

Dupa ce va rasari soarele pe un zigurat, oricare ar fi ala, cu certitudine noua colegilor din GDN ne va lipsi 'ceva'
usturoi
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 345
Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 62

Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  tan bao Vin 21 Dec - 16:26

Faptul ca tu interpretezi lucrurile cum doresti si doar de dragul de a te baga si tu in seama, este strict problema ta. Eu am expus niste aspecte de care am fost responsabila in mod direct de la inceput si asta pentru ca amicul tau a deschis cutia Pandorei si s-a referit la SE in particular, nu la tot EST-ul. Asa ca, daca vrei sa demonstrezi o oarecare doza de inteligenta, comenteaza strict pe subiect si urmeaza linia discutiilor, daca tot tii neaparat sa zici si tu ceva.
avatar
tan bao
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  vipera Vin 21 Dec - 15:39

Si astept sa isi dea cu parerea cineva care totusi inca mai joaca pe server, nu cineva care l-a parasit pe usa din dos, prin delete.

Având în vedere faptul că ”vipera”și ”Ares” au dispărut ca și conturi din acelaș motiv, îmi permit să îți raspund și eu.
1. Deși am dat delete pe ”ușa din dos” nu am ieșit. Am ieșit cu fruntea sus și pe ”ușa din față”. Acest lucru nu îl spun eu ci mesajele primite
2. Atât timp cât acest forum este al alianțelor GDN și noi am facut parte din aceste alianțe, cred ca avem tot dreptul să ne dăm cu părerea.

SE a jucat curat: fara sa recruteze jucatori din alte cadrane, fara sa cazeze trupe pe conturi banate, fara gold fraudat, fara conturi spion, fara sa se amestece in bucataria altora, fara intrigi de 2 bani aruncate pe skype / mess / ign. Si daca SE castiga serverul in formula EST avand in vedere toate aceste aspecte, pentru mine personal este ceva inedit si in acelasi timp o realizare. Si asta pentru ca sunt foarte putine aliante care se pot lauda ca au castigat un server jucand in acest mod.

SE din câte știu ... este EST. EST-ul are conturi spion în GDN, a jucat cu gold fraudat, a incercat și intrigi de 2 bani aruncate pe skype / mess / ign ... prin urmare nu mai fă pe ”Fecioara Maria” că nu este cazul. Sau... poate... s-a schimbat ceva în formula EST și noi nu știm. În acest caz îmi cer scuze și îmi retrag cuvintele.
Pănă atunci îți doresc o zi frumoasă
vipera
vipera
Pedestru
Pedestru

Mesaje : 75
Reputatie : 3
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 40
Localizare Localizare : RM VALCEA

Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  tan bao Vin 21 Dec - 13:05

Cristi, nu am spus ca sky ar fi folosit aceasta metoda. In mod cert au fost si in GDN jucatori care nu au folosit metoda, chiar daca au stiut de ea.

Cand am spus ca s-a jucat fara gold fraudat, m-am referit strict la SE, unde s-a incercat cu cateva luni in urma propagarea metodei insa am anihilat personal sursa. Pentru ca din experienta altor servere stiu care sunt repercursiunile alimentarii de gold prin metode ilegale si scopul meu a fost ca in alianta pe care o conduc hammerele sa fie intacte. Pot spune ca toti cei care au bagat gold asa au scapat ieftin de aceasta data. De obicei conturile se banau si ca se debaneze proprietarii trebuiau sa vireze in contul Travian suma fraudata + niste comisioane de transfer care in total reprezentau cam dublul contravalorii goldului alimentat ilegal. In 5 ani de travian am vazut destule conturi banate pe motiv de frauda, inclusiv ww builderi, insa nici unul din ele debanat. Probabil ca acum fenomenul a fost atat de amplu la nivelul serverelor ro. incat nu si-au permis sa procedeze la fel pentru ca ar fi renuntat toti si ar fi ramas fara jucatori.

Am atras atentia acestui subiect deoarece a reprezentat un avantaj de joc enorm pentru unii, un avantaj incorect de care trebuie tinut cont in momentul in care se fac unele afirmatii. E foarte simplu sa faci armata si sa o intretii cand ai goldul de npc-uri asigurat cu o suma infima.
avatar
tan bao
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Vizitator Vin 21 Dec - 10:41

@tan bao
Armata lui sky ar fi fost idem cum a fost si in atac. Aici pot sa spun deoarece am fost sitter la acest cont pentru ultimele 2 luni cred. Si la modul sincer vorbind, sunt multe persoane din EST care au folosit si au recunoscut ca au folosit acel bug... Sincer nici nu stiu de ce ne concentram atentia asupra acestui aspect.
avatar
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  tan bao Vin 21 Dec - 10:23

Domnule Hannibal, singurul jucator penibil de pe acest server ai fost tu si se pare ca insisiti sa fii in continuare. Nu cred ca iti doresti sa public aici amenintarile tale catre liderii aliantei SV, nici penibilitatile cu care incercai sa le insufli jucatorilor din NE cum ca SE va ataca ww-ul lor. Iar situatia de 3vs1 pe server ti se datoreaza aproape in totalitate pentru ca eu nu imi asociez sub nici o forma numele cu ***, asa ca am ales NE.

Si daca stau sa analizez bine acest 3vs1, jumatate din SV e in GDN, aproape o alianta intreaga din SE e in GDN, v-ati amestecat atat de bine in treburile altora incat numeric sunteti la fel de multi ca adversarii. Si asta tot meritul tau este. Nu mai zic de cele 2 hammere deturnate din SE si de conturile sparte din NE. In condiitile in care EST+SV inseamna 9 aliante iar GDN 8 aliante, se poate vorbi de orice numai de 3vs1 nu. E ca si cum ai spune ca sunt canadienii mai multi decat chinezii.

La fel, sunt foarte curioasa cum ar fi aratat serverul fara bugul legat de gold. Armatele noastre ar fi aratat la fel ca acum, dar oare despre cate armate GDN s-ar fi putut spune acelasi lucru?

Si astept sa isi dea cu parerea cineva care totusi inca mai joaca pe server, nu cineva care l-a parasit pe usa din dos, prin delete.
avatar
tan bao
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  usturoi Vin 21 Dec - 9:43

tan bao a scris:SE a jucat curat: fara sa recruteze jucatori din alte cadrane, fara sa cazeze trupe pe conturi banate, fara gold fraudat, fara conturi spion, fara sa se amestece in bucataria altora, fara intrigi de 2 bani aruncate pe skype / mess / ign. Si daca SE castiga serverul in formula EST avand in vedere toate aceste aspecte, pentru mine personal este ceva inedit si in acelasi timp o realizare. Si asta pentru ca sunt foarte putine aliante care se pot lauda ca au castigat un server jucand in acest mod.
Adicatelea ... "usturoi n-ati mancat, gura nu miroase" Very Happy

prima, sa zicem ca as putea s-o confirm Very Happy
pt a doua nu ma pot pronunta, joaca (dubla) v-o mirosiram inca de la inceput si la treaba v-am vazut doar din auzite pe pipaite, numa' voi va stiti proportia dulce/amar in gustul unui eventual rasarit solar pe ziguratul frantz.
usturoi
usturoi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 345
Reputatie : 19
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 62

Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Vin 21 Dec - 7:00

Iti dai seama ca esti penibila nu?Ce intrigi,amenintari spui tu acolo?Pai noi am atacat tot ce a fost adversar nu am stat sa sugem perdeaua pe skype ca sa unificam serverul ca alti,sa castigi un server cu un ww sustinut de 3 cadrane e ceva inedit intradevar,sa mai intamplat doar pe servere din Africa ,malaezia,etc:)
Se nu se poate spune ca a jucat bine sau prost intradevar,nu a-ti jucat mai nimic,de la start a-ti umblat cu cioara vopsita trimitand deff in alte cadrane,facand aliante peste aliante si cam asta e tot ce a-ti jucat pe acest server.Acum corect ar fi sa continuati si urmatorul s4,in conditiile in care GDN nu va mai intra aveti ocazia sa va laudati cu un server extrem de disputat in care sa fiti aliati cu toate cadranele,asta da ar fi ceva inedit Very Happy cheers cheers cheers
avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  tan bao Joi 20 Dec - 20:33

Voi profita de aceasta ocazie ca sa felicit atat jucatorii din NE cat si cei care au ramas in SV si au preferat sa joace alaturi de EST, ca nu au cedat amenintarilor penibile si intrigilor de prost gust pe care le-a promovat acest individ de-a lungul acestui server.

Nu comentez ca SE a jucat bine sau prost, las pe altii sa faca acest lucru, spun doar ca SE a jucat curat: fara sa recruteze jucatori din alte cadrane, fara sa cazeze trupe pe conturi banate, fara gold fraudat, fara conturi spion, fara sa se amestece in bucataria altora, fara intrigi de 2 bani aruncate pe skype / mess / ign. Si daca SE castiga serverul in formula EST avand in vedere toate aceste aspecte, pentru mine personal este ceva inedit si in acelasi timp o realizare. Si asta pentru ca sunt foarte putine aliante care se pot lauda ca au castigat un server jucand in acest mod.

Sarbatori fericite.
avatar
tan bao
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Joi 20 Dec - 18:26

piroman putea avea deff frumos deci?:)Eu am vazut maxim 1,2 mil acolo,pe care asa cum spui nu a=ti putut sa il sustineti..sau trebuia sa il sustina gdn si pe ala?
Tan bao si in special Se-ul merita felicitat pt non-combatul de pe acest server,findca sa fim seriosi acel ww(fratz) e sustinut de 3 cadrane pana una alta,.si la 3 cadrane sa apari cu 3 mil deff din care mult e de fapt off bagat la sacrificiu nu e motiv de mandrie.Ne si sw trebuie felicitati pentru ca au ales de buna voie viata de sclavi SE:)
Daca doreste cineva sa ma contrazica e rugat sa expuna alti adversari in afara de gdn pe care ia avut pe server,asa sa iti vinzi si organele ca sa duci o cladire la 100 deja e cam mult.
avatar
Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz Empty Re: WW frantz

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum