Aliantele GDN
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

WW frantz

+3
comisaru
brontozaur
Lord Dark
7 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  tan bao Joi 20 Dec - 20:33

Voi profita de aceasta ocazie ca sa felicit atat jucatorii din NE cat si cei care au ramas in SV si au preferat sa joace alaturi de EST, ca nu au cedat amenintarilor penibile si intrigilor de prost gust pe care le-a promovat acest individ de-a lungul acestui server.

Nu comentez ca SE a jucat bine sau prost, las pe altii sa faca acest lucru, spun doar ca SE a jucat curat: fara sa recruteze jucatori din alte cadrane, fara sa cazeze trupe pe conturi banate, fara gold fraudat, fara conturi spion, fara sa se amestece in bucataria altora, fara intrigi de 2 bani aruncate pe skype / mess / ign. Si daca SE castiga serverul in formula EST avand in vedere toate aceste aspecte, pentru mine personal este ceva inedit si in acelasi timp o realizare. Si asta pentru ca sunt foarte putine aliante care se pot lauda ca au castigat un server jucand in acest mod.

Sarbatori fericite.

tan bao
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Hannibal Joi 20 Dec - 18:26

piroman putea avea deff frumos deci?:)Eu am vazut maxim 1,2 mil acolo,pe care asa cum spui nu a=ti putut sa il sustineti..sau trebuia sa il sustina gdn si pe ala?
Tan bao si in special Se-ul merita felicitat pt non-combatul de pe acest server,findca sa fim seriosi acel ww(fratz) e sustinut de 3 cadrane pana una alta,.si la 3 cadrane sa apari cu 3 mil deff din care mult e de fapt off bagat la sacrificiu nu e motiv de mandrie.Ne si sw trebuie felicitati pentru ca au ales de buna voie viata de sclavi SE:)
Daca doreste cineva sa ma contrazica e rugat sa expuna alti adversari in afara de gdn pe care ia avut pe server,asa sa iti vinzi si organele ca sa duci o cladire la 100 deja e cam mult.

Hannibal
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Shev Joi 20 Dec - 12:04

Ma cristy Smile) al3rt si dudulainen au avut ww la misto(doar pentru palmares:)) ), n-au intrat in nici o strategie, nici ww secundare, iepuri nimic. Daca voi i-ati pus la socoteala, e treaba voastra.
Bizar a avut deff, a fost iepure, iar Piroman Chef a fost ww principal in NE unde putea fi un deff frumos daca aveau timp cei de acolo sa aiba grija de hrana.
Iar voi nici acum nu stiti care e ww principal in NV:)) V-ati certat pe defful ala din NV, ati luat 10 wwuri intr-un cadran si ce-ati facut?Absolut nimic.Noi am avut X ww-uri, dar am stiut de la bun inceput ce si cum..insa la voi s-a suferit de vedetism. Ati aratat ca aveti deff(ex. vipera), nu stiti sa il folositi din fericire pt noi...la fel si armatele off, cel putin la faza ww-uriilor. Parerea mea e ca daca aveati maxim 2 wwuri in cadran, sansele voastre erau mai mari.
Oricum, felicitarile le merita tan bao con meo pentru organizarea de la WW-uri..si nici nu s-a terminat:))

Sarbatori fericite tuturor! Smile
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Vizitator Joi 20 Dec - 10:19

@Shev
Domnul meu, mi se pare ca prea ai o gurita mare... Deff pe ww-urile GDN a fi putin da mai uita-te si in ograda proprie, adicatelea la neica Piroman Chef, sau de saracul ai uitat? De ww-ul tau ai uitat, de cel al lui Bizar ai uitat, la fel si de al3rt.
Singurul ww aparat calumea este la frantz si dumneata cam dai cu bota in balta Smile
avatar
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Lord Dark Mier 19 Dec - 21:46

e logic ca vrei sa iei 5x...dar totusi iti pui un semn de intrebare ...daca nu cumva "astia" vor sa slabeasca deful pe ww? sau poate vor planul ...sau poate dau fake sa nu se plictiseasca , fara sa urmeze nici un atac real....dar daca aceste fake-uri nu sunt date trenulet ...atunci totul este logic ...vin pe 5x, sau acolo unde atrag atentia.

eu unul ma opresc aici cu ce ar fi fost daca ar fi fost ...din teorie totul iese perfect cu practica e mai greu...

Felicit inca o data pe cei care au ramas pe server pana la final si cel mai bun sa castige...
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  tan bao Mier 19 Dec - 21:23

Indiferent de cat de multe fakeuri sunt si cat de bine sunt date, atacurile gen "trenulet" pur si simplu se vad pentru cine stie unde si la ce sa se uite. Iti trebuie ca toti participantii la actiune sa fie superjucatori ca sa iasa, ceea ce din pacate incep sa nu prea mai existe pe serverele romanesti.

Ca sa iti dau un exemplu, in cazul de fata, cand dai reale pe ww si bagi sincroane pe 5x cu cateva minute chiar secunde inainte, e logic ca vrei sa iei 5x-ul.
avatar
tan bao
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Lord Dark Mier 19 Dec - 20:46

cred ca merita felicitati atat cei care au organizat, cei care au participat cat si cei care s-au aparat ....din pacate pentru noi cei din GDN:(. Planul a inclus multi actori datorita defului care se astepta sa fie acolo si sunt convins ca nu toti cei care au lansat real pe 5x au lansat si fake-urile asa cum li s-a cerut ....si la timpul cerut si pe fake ....astfel ca cei din SE au intuit unde ar trebui sa suplimenteze deful , multi inca nu dau importanta la atacurile fake , sa le lanseze asa cum trebuie...dar astea sunt trecute de acum ...se apropie sfarsitul oricum Smile))

Sarbatori fericite din partea mea tuturor combatantilor de pe acest server!
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  vipera Mier 19 Dec - 20:33

Shev a scris:Comisare, faptul ca ai pus acolo si erorile de timp, indirect recunosti cat de slabi sunteti. Oricum, presupun ca est-ul e de vina, probabil mh-ul a schimbat timpii. Ati avut armate, ati aratat ce puteti face cu ele: sa va bateti joc de ele:)))

Off, off. Răutăcios mai eşti. Se apropie Crăciunul hai sa fim mai buni şi să lăsam rautăţile deoparte Wink
vipera
vipera
Pedestru
Pedestru

Mesaje : 75
Reputatie : 3
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 40
Localizare Localizare : RM VALCEA

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  tan bao Mier 19 Dec - 20:30

Parerea mea, fiind direct implicata de celalata parte a baricadei, e ca nu are rost sa puneti esecul actiunii pe seama celor care nu au lansat. Defensiva acolo a fost organizata in functie de armatele sincronizate si de modul in care au curs atacurile, luand in calcul inclusiv construirea zidului cu instant. Am pus cativa oameni sa retraga def de pe ww ca sa bage pe 5x. In cazul in care erau mai multi atacatori si / sau sincroanele mai stranse, puneam mai multi sa faca acelasi lucru. Ideea de baza este ca deful putea sa ajunga acolo si la 1 milion daca era necesar, deci 5x-ul ramanea tot in EST. O mica diferenta ar fi fost pe ww, unde, in conditiile in care era cu 300-400k def mai putin, sky ar fi demolat 2-3 lvl mai mult. Dar cam atat Smile

avatar
tan bao
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  comisaru Mier 19 Dec - 20:24

Shev a scris:Comisare, faptul ca ai pus acolo si erorile de timp, indirect recunosti cat de slabi sunteti. Oricum, presupun ca est-ul e de vina, probabil mh-ul a schimbat timpii. Ati avut armate, ati aratat ce puteti face cu ele: sa va bateti joc de ele:)))

Daca ai fi fost atent pana acum eu nu raspund la astfel de provocari. Crezi ce vrei. Noi stim cum am jucat sau cum vom mai juca pana la finalul servarului.
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Shev Mier 19 Dec - 20:19

Comisare, faptul ca ai pus acolo si erorile de timp, indirect recunosti cat de slabi sunteti. Oricum, presupun ca est-ul e de vina, probabil mh-ul a schimbat timpii. Ati avut armate, ati aratat ce puteti face cu ele: sa va bateti joc de ele:)))
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Adi Mier 19 Dec - 12:13

armate erau ... trebuia doar să dea toţi cărora li s-a cerut, la orele stabilite
şi poate, acţiunea pe artefactul de 5x trebuia gândită cu timpii la care s-a ajuns puţin mai apropiaţi.
având în vedere că în 15 secunde se poate reface zidul uşor din instante pe sat normal, acţiunile berbecarilor din deschidere se pierdeau degeaba.
sunt curios care e explicaţia celor care nu au dat, sau celor care au întârziat minute bune, ducând astfel la compromiterea acţiunii şi la pierderea fără rezultat a unor armate la care s-a clocit 9-10 luni Crying or Very sad
vreau totuşi să felicit participanţii la acţiune, indiferent de mărimea armatelor ... cred că în acest moment, realist vorbind şansele GDN de a îl opri pe frantz au scăzut drastic. Deşi mai există armate medii, văzând rezultatul la o acţiune cu hammere mi-e greu să cred că fără o minune, se mai poate face ceva semnificativ.
Sigur, vom juca până la capăt ... dacă nu se termină cumva serverul în 21 Twisted Evil
Adi
Adi
Lider GDN
Lider GDN

Mesaje : 290
Reputatie : 23
Data de inscriere : 08/02/2011
Varsta : 109
Localizare Localizare : ro

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty .

Mesaj  pulp Mier 19 Dec - 0:17

frumos! felicitari!

pacat ca nu ati mai avut o armata mare pe 5x ... cred ca ar fi picat artefactul de 5X ...si probabil ca ingropati minunea lui frantz .... cu artefactul 5x in gdn ...devenea interesanta lupta Smile

spor la joc in continuare Smile
avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  comisaru Mar 18 Dec - 21:21

Atacuri pe artefactul unic de rezistenta frantz :
http://travian-reports.net/ro/report/35943841284 - bibel ora 04:27:16 – solicitat pentru ora 04:27:15
tyrael nu a lansat - solicitat pentru ora 04:27:47
nalax - solicitat pentru ora 04:28:30 - nu am raport
http://travian-reports.net/ro/report/359422cb493 - bnk ora 04:29:14 - solicitat pentru ora 04:29:11
http://travian-reports.net/ro/report/3594418934a - C_Y_F ora 04:42:56 - solicitat pentru ora 04:29:45
http://travian-reports.net/ro/report/359436c1c37 - dodi ora 04:30:16 – solicitat pentru ora 04:30:15
http://travian-reports.net/ro/report/3599598577d - divinu ora 04:30:16 – solicitat pentru ora 04:30:15
http://travian-reports.net/ro/report/359417c6b69 - arbaretta ora 04:30:43 – solicitat pentru ora 04:30:44
http://travian-reports.net/ro/report/35944024c6c - papajuli ora 04:31:31 - solicitat pentru ora 04:31:30


Atacuri pe ww frantz :
http://travian-reports.net/ro/report/359568572aa - berbecul ora 04:32:39 - solicitat pentru ora 04:32:30
http://travian-reports.net/ro/report/359448b8a86 - getico ora 04:33:01 - solicitat pentru ora 04:32:59
http://travian-reports.net/ro/report/3594194c80f - sky ora 04:33:33 - solicitat pentru ora 04:33:33

Atacuri pe ww piroman :
http://travian-reports.net/ro/report/359446f17be - FONSECUS_AD ora 04:33:14 - solicitat pentru ora 04:30:00





Ultima editare efectuata de catre comisaru in Joi 20 Dec - 11:31, editata de 1 ori
comisaru
comisaru
Druider
Druider

Mesaje : 370
Reputatie : 20
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 50
Localizare Localizare : Filiasi

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Shev Mar 18 Dec - 20:33

@brontozaur: Nu-mi vine sa cred ca tu ti-ai pus problema ca nu mai sunt armate in EST Smile) La ce deff tineti voi pe ww-uriile alea vine doar cate-o armata, si va dam de 10 ori asa jos. Si vad ca esti "mult suprins de armatele din GDN", ce armate ma?Doar sky a avut armata adevarata, arbaretta putea sa faca el si 200k imperieni, cat timp vine cu 2-3 catas(stiu ca e atac pe 5x, ca pe ww n-avea ce sa faca cu cateva catas)..ca sa nu mai zic ca a folosit combinatia cu imperatoris, ieftin si mult ca e mai bine Smile)Eh, oricum..bravo lui ca a facut si atata.
Stati sa vedeti si armatele din EST, cei care aveti probleme cu inima va rugam sa nu deschideti rapoartele cu atacurile noastre(nu incadrez armata dudulainen la armate mari, ca ne-am aparat atunci cu cezarii si mnah..).
avatar
Shev
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Lord Dark Mar 18 Dec - 10:43



si atacuri pe 5x :





Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  brontozaur Mier 5 Dec - 21:50

sunt sigur ca mai au armate ce i din est dar am fost placut surprins de armatele gdn ,mult peste serverul trecut ,felicitari si sunt convins ca la anu' daca facem o alianta cu sw de la inceput de server o sa castigam
avatar
brontozaur
Calaret fulger
Calaret fulger

Mesaje : 127
Reputatie : 10
Data de inscriere : 05/06/2011
Localizare Localizare : craiova

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Lord Dark Mar 4 Dec - 13:36

tu vrei sa petreci anul nou impreuna cu GDN-ul ? Smile)
Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty ...

Mesaj  pulp Mar 4 Dec - 10:36

Frumos Smile
Daca era un berbecar inainte, ar fi fost si mai frumos Smile
Sper sa ne apuce Anul Nou pe ts4 Smile
avatar
pulp
Vizitator


Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Lord Dark Mar 4 Dec - 9:53

Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty WW frantz

Mesaj  Lord Dark Joi 29 Noi - 22:34



Lord Dark
Lord Dark
Tarabostes
Tarabostes

Mesaje : 617
Reputatie : 40
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

WW frantz - Pagina 2 Empty Re: WW frantz

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum